Kabaret Zgredy z Redy

 

STRONA NA FACEBOOKU: www.facebook.com/zgredyzredy

Kabaret Zgredy z Redy to aktywni seniorzy: Barbara Kajzer, Waldemar Falkiewicz, Barbara Wyka, Wojtek Wyka, Bożena Albecka, Genowefa Kohnke, Jan Kohnke.

Menedżerem zespołu jest Barbara Wyka.

Zespół w roku 2015 zajął II miejsce w VII Otwartym Amatorskim Turnieju Teatralno - Kabaretowym "Wieżowisko" w kategorii - kabaret, organizowanym przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Gniewinie.

Kabaret ten powstał w 2009 roku i do dziś jest niezmiennie aktywny w swoim działaniu. Pierwsza premiera odbyła się na deskach małej sceny w Sali kultury MOKSiR w maju 2010 r. Program inscenizacji kabaretowej zawierał m.in scenę K. I. Gałczyńskeigo z teatru „Zielona gęś” - Walizka, scenę ze „Skrzypka na dachu”, parodię wiersza Paweł i Gaweł. Artystom akompaniował Leszek Bolibok.

Kabaret gościł i uświetniał imprezy takie jak: spotkanie opłatkowe Związku Emerytów i Rencistów w redzkiej Remizie Strażackiej (2010), występ na specjalne zaproszenie Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie, Pana Bartosza Aleksandrowskiego – w Bibliotece Publicznej w Luzinie (2011), z nowym repertuarem na deskach Teatru Redzkiego (2011), a także podczas Festynu Seniora w Rumi (2011).

 

W 2015 roku, na zaproszenie Przewodniczącego Rady Miejskiej i Burmistrza Miasta Redy wystąpił również na uroczystej Sesji Rady Miejskiej z okazji 25-lecia samorządu terytorialnego w Polsce, uświetnił spotkanie Jubilatów Małżeńskich w USC Reda oraz 25-lecia Polskiego Związku Emerytów i Rencistów a także Światowego Dnia Inwalidy.
21 listopada 2015 uczestniczył w Powiatowym Przeglądzie Małych Form teatralnych gdzie zajął III miejsce.

 

6 czerwca 2016 roku Kabaret wystąpił gościnnie podczas uroczystego zakończenia roku akademickiego 2015/2016 Gdyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, na zaproszenie Centrum Aktywności Seniora, które odbyło się w Pomorskim Parku Technologicznym w Gdyni.

 

Kolejne sukcesy Kabaretu to min. zajęcia I miejsca podczas Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów, który odbył się 16 listopada 2016 roku  w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Dodajmy, że było to pierwsze takie wyróżnienie istniejącego od 2009 roku Kabaretu

Wirtualnie kabaret gościł również w programie Twojej Telewizji Morskiej- „Przekrój kultury”, w którym aktorzy mieli okazję udzielić krótkiego wywiadu:

 

 

Kabaret Zgredy z Redy to aktywni seniorzy z Redy i okolic. Wcześniej znani jako Kabaret Senior-i-ta.
Zgredy z Redy wznowił swoją działalność, po krótkiej przerwie, w marcu 2017, z odświeżonym repertuarem i nową nazwą. Już w dwa miesiące po ponownym zjednoczeniu sił zdobyli III miejsce na IX Otwartym Turnieju Teatralno-Kabaretowym "Wieżowisko" w Gniewinie.

Gościli również w czerwcu 2017 na X Juwenaliach III Wieku w Warszawie.
Nowy program "Co w Redzie piszczy, co w kościach strzyka?" zasypie Państwa satyrą lokalną, około 50-tkową, a także nawiąże do wesołego życia staruszka.
Występują: Barbara Kajzer, Genowefa i Jan Kohnke oraz Barbara i Wojciech Wyka.

W maju zdobywając pierwsze laury - III miejsce na IX Otwartym Turnieju Teatralno-Kabaretowym „Wieżowisko” w Gniewinie.

Zajęcia odbywają się w Fabryce Kultury

Informacje nt. zapisów i prób u menadżera zespołu
- p. Barbary Wyka tel. 609701121
/ Zajęcia bezpłatne /

Kabaret Zgredy z Redy cały czas się rozwija i poszukuje nowych aktorów i aktorek chętnych do współpracy!

Osoby chętne do udziału w przedsięwzięciu proszone są o zgłoszenie się telefonicznie: recepcja Fabryki Kultury 58 736 28 28, lub mailowe: mdk@reda.pl