PROJEKT DRZEWO

Projekt drzewo - etap 1 zakończony!

W dniach 11-14 lipca 2016 odbywały się warsztaty tworzenia karmników (budek lęgowych) oraz ptaszków, które zostaną 26 lipca 2016 (etap 2 Projektu Drzewo) zawieszone na starym drzewie za strażą pożarną w Redzie (ul. Pucka) i stworzą multikolorową instalację artystyczną.

Podczas tych 4 dni stworzyliśmy 12 dużych i 2 baaaardzo duże karmniki w jaskrawych, fluorestencyjnych kolorach, a także ponad setkę różnorodnych ptaszków zdobionych piórkami, cekinami, brokatem i wszystkim co świeci :) Wejścia do budek lęgowych są również pomalowane farbą, która świeci w nocy.
Każdy uczestnik zajęć miał możliwość przejścia każdego etapu warsztatów - od szlifowania przygotowanych płyt ze sklejki liściastej, poprzez malowanie, aż do montażu ptaszków na daszkach i drążkach budek lęgowych.

Mamy nadzieję, że nasza instalacja artystyczna stanie się nowym, ciekawym miejscem na mapie Redy, które dodatkowo będzie widoczne dla turystów jadących przez nasze miasto nad morze!

 

PROJEKT DRZEWO | 11-26 LIPCA 2016

„Projekt – Drzewo” to chęć ingerencji artystycznej w przestrzeń miejską zmierzającej do zagospodarowania dotąd zapomnianych miejsc. Jednocześnie praca nad instalacją będzie edukować uczestników oraz przyszłych oglądających, przypominając o potrzebie troski o dobrostan przyrody a szczególnie ptaków. Drzewo znajduje się na ulicy Puckiej na tyłach straży pożarnej. Każdego lata przejeżdżają tamtędy tysiące samochodów z turystami jadącymi nad morze. Instalacja ma przyciągać uwagę turystów, sprawiać by zapamiętali miasto Redę, opowiadali o nim, by chcieli się tu zatrzymać. Instalacja artystyczna, która znajdzie się na drzewie będzie zwracać uwagę na konieczność pomocy ptakom. Podczas warsztatów ekologicznych, które odbędą się w Fabryce Kultury, dzieci oraz młodzież stworzą wielokolorowe domki dla ptaków i kolorowe ptaszki. Obiekty te zostaną umieszczone na Drzewie.

Warsztaty odbywały się od 11 do 14 lipca 2016. 26 lipca 2016 nastąpi wieszanie gotowych elementów na drzewie, które stanie się instalacją artystyczną.

Projekt zrealizowany dzięki dofinansowaniu Miasta Reda. Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Nowe Betlejem, współorganizatorem Fabryka Kultury (Miejski Dom Kultury w Redzie).

Pomysłodawca projektu instalacji artystycznej i instruktor warsztatów - Paulina Piotrowska. Budowanie karmników i wieszanie - Henryk Bieńkowski.

26 lipca anno domini 2016 w Redzie stanęła pierwsza instalacja artystyczna zaliczająca się do sztuki ulicznej (street art)!
Kikut drzewa stojący za strażą pożarną, przy ulicy Puckiej zyskał nowe życie!
Pamiętajcie ‪#‎redatree‬ ‪#‎redadrzewo‬ gdy będziecie sobie robić tam zdjęcia ;-)!
Karmniki i ptaszki malowane w neonowe kolory zostały stworzone podczas warsztatów letnich dla dzieci w ramach projektu "Drzewo" zrealizowanym dzięki dofinansowaniu Miasta Reda. Organizatorem projektu był Stowarzyszenie Nowe Betlejem, współorganizatorem Fabryka Kultury (Miejski Dom Kultury w Redzie).
Pomysłodawca projektu instalacji artystycznej i instruktor warsztatów - Paulina Piotrowska. Budowanie karmników i wieszanie - Henryk Bieńkowski. Pomoc przy wieszaniu - Krystian Pettke oraz pan obsługujący podnośnik koszowy! Dziękujemy! ;-)
Zapraszamy do obejrzenia detali, całego procesu montażu oraz dekoracji końcowej! I oczywiście do spacerów w realu! :-)