SITODRUK

Warsztaty dla gimnazjalistów, 7 i 8 klasistów, licealistów i zdolniachów w wieku 10+ 
Ilość miejsc ograniczona!

Zapisy: 58 736 28 28 
Wtorki 16:00-17:30
Wstęp wolny

Adres: Fabryka Sita, ul. Łąkowa 59A, Reda.

Organizator workshopu: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie we współpracy z Fabryką Kultury.

O sitodruku
Sitodruk jest techniką graficzną, dzięki której możesz wykonywać wielokolorowe nadruki na różnorodnych powierzchniach, między innymi tkaninie, papierze, plastiku lub ścianie czyli właściwie każdej, w miarę płaskiej powierzchni. W pracowni FABRYKA SITA w Fabryce Kultury działamy w tzw. ręcznym sitodruku farbami wodnymi na siatkach napiętych na drewniane ramy.

O pracowni
W naszej pracowni znajdziecie suszarkę do papieru i tekstyliów, wielkie stoły do drukowania, sprężarkę do wody (tzw. karszer), rakle, szpachelki, ciemnię i płukalnię, a także mnóstwo farb do druku na tekstyliach. Drukować u nas możecie na gładkich ciuchach, papierze, torbach, ścianach, prześcieradłach, flagach, płótnie, czy też jakiejkolwiek innej gładkiej nawierzchni.

 

 

 

Oficjalny profil fb: www.facebook.com/fabrykasita

Sito prowadzi instruktor
mgr sztuki Paulina Piotrowska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, dyplom magisterski w Pracowni Grafiki Artystycznej - Serigrafii (sitodruku) - ad. II st. kw. Aleksandra Widyńskiego. Od roku 2005 współtworzyła Niezależną Pracownię Obin.org (sitodruk, video-art) w Kolonii Artystów Stoczni Gdańskiej, od 2008 prowadziła Pracownię Sitodruku w Alternatorze Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego. W roku 2014 stworzyła Fabrykę SITA.

Nauczy Was jak własnoręcznie zrobić sito, przygotować je do druku i jak wykonać nadruki na papierze, koszulkach i innych płaskich nawierzchniach.

Można zakupić dodatkowo torbę płócienną jasną/długie uszy - 5 PLN / 1 szt.

Co przynieść
> własny wzór (nie jest to konieczne; powinien to być czarny pozytyw, bez półtonów, ręczny lub komp ver)
> powierzchnię na której byście chcieli drukować (koszulkę, torbę)
> ubranie robocze